Min slægts historie
En slægtsdatabase med ane- og efterslægtslinier.
Jens Nielsen
1814 - 1872 (58 år)1. Jens Nielsen blev født i 1814 i Ørting sogn (Ørting), Hads herred, Århus amt; døde i 1872. Jens blev gift med Maren Andersdatter den 8 feb. 1856 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt. Maren (datter af Anders Rasmussen og Gabrielle Cauderon) blev født den 31 jan. 1827 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 13 maj 1827 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt; døde den 18 feb. 1872 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev begravet den 24 feb. 1872 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 2. Anders Carl Nielsen blev født den 1 sep. 1856 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 30 nov. 1856 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt; døde den 21 jul. 1866 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev begravet den 26 jul. 1866 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt.
- 3. Else Kirstine Nielsen blev født den 7 dec. 1858 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 6 feb. 1859 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt; og døde.
- 4. Oline Henriette Nielsen blev født den 11 nov. 1861 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 13 apr. 1862 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt; døde i Falling sogn (Falling), Hads herred, Århus amt.
- 5. Ane Marie Nielsen blev født den 9 jun. 1865 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 12 nov. 1865 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt; døde den 19 jan. 1867 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev begravet den 27 jan. 1867 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt.
- 6. Anders Carl Nielsen blev født den 1 feb. 1868 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 1 jun. 1868 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt; og døde.
Generation: 2
2. Anders Carl Nielsen (1.Jens1) blev født den 1 sep. 1856 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 30 nov. 1856 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt; døde den 21 jul. 1866 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev begravet den 26 jul. 1866 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt. 3. Else Kirstine Nielsen (1.Jens1) blev født den 7 dec. 1858 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 6 feb. 1859 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt; og døde. Else blev gift med Peter Marius Antonsen den 18 maj 1886 i Linnerup Sogn (Linnerup Kirke), Vrads Herred, Skanderborg Amt. Peter blev født den 27 mar. 1861 i Hylke Sogn (Brørup Mark), Voer Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 20 okt. 1861 i Hylke Sogn (Hylke Kirke), Voer Herred, Skanderborg Amt; døde den 15 jun. 1900 i Åle sogn (Åle Vestermark, Sporelund), Vrads Herred, Skanderborg Amt; blev begravet den 22 jun. 1900 i Åle Sogn (Åle Kirke), Vrads Herred, Skanderborg Amt. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 7. Maren Marie Antonsen blev født den 12 feb. 1887 i Åle sogn (Åle Vestermark, Sporelund), Vrads Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 7 apr. 1887 i Åle Sogn (Åle Kirke), Vrads Herred, Skanderborg Amt; og døde.
- 8. Anton Antonsen blev født den 6 okt. 1888 i Åle sogn (Åle Vestermark, Sporelund), Vrads Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 18 nov. 1888 i Åle Sogn (Åle Kirke), Vrads Herred, Skanderborg Amt; og døde.
- 9. Gertrud Rasmine Antonsen blev født den 21 feb. 1891 i Åle sogn (Åle Vestermark, Sporelund), Vrads Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 26 mar. 1891 i Åle Sogn (Åle Kirke), Vrads Herred, Skanderborg Amt; og døde.
- 10. Jensine Antonsen blev født den 3 okt. 1893 i Åle sogn (Åle Vestermark, Sporelund), Vrads Herred, Skanderborg Amt; blev døbt i dec. 1893 i Åle Sogn (Åle Kirke), Vrads Herred, Skanderborg Amt; og døde.
- 11. Aksel Severin Antonsen blev født den 27 maj 1897 i Åle sogn (Åle Vestermark, Sporelund), Vrads Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 11 jul. 1897 i Åle Sogn (Åle Kirke), Vrads Herred, Skanderborg Amt; og døde.
- 12. Emil Antonsen blev født den 28 jan. 1900 i Åle sogn (Åle Vestermark, Sporelund), Vrads Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 12 apr. 1900 i Åle Sogn (Åle Kirke), Vrads Herred, Skanderborg Amt; døde i 1984.
4. Oline Henriette Nielsen (1.Jens1) blev født den 11 nov. 1861 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 13 apr. 1862 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt; døde i Falling sogn (Falling), Hads herred, Århus amt. 5. Ane Marie Nielsen (1.Jens1) blev født den 9 jun. 1865 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 12 nov. 1865 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt; døde den 19 jan. 1867 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev begravet den 27 jan. 1867 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt. 6. Anders Carl Nielsen (1.Jens1) blev født den 1 feb. 1868 i Underup Sogn (Torp Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 1 jun. 1868 i Underup Sogn (Underup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt; og døde. Anders blev gift med Ane Margrethe Jensen den 27 mar. 1888 i Falling sogn (Falling Kirke), Hads herred, Århus amt. Ane blev født den 27 mar. 1866 i Falling sogn (Falling, Margrethelyst), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 13 maj 1866 i Falling sogn (Falling Kirke), Hads herred, Århus amt; og døde. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 13. Hansine Margrethe Nielsen blev født den 2 jun. 1887 i Falling sogn (Falling), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 24 jul. 1887 i Falling sogn (Falling Kirke), Hads herred, Århus amt; og døde.
- 14. Mariane Elisabeth Nielsen blev født den 25 okt. 1888 i Falling sogn (Falling), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 9 dec. 1888 i Falling sogn (Falling Kirke), Hads herred, Århus amt; og døde.
- 15. Jens Nielsen blev født den 5 mar. 1890 i Falling sogn (Falling), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 18 maj 1890 i Falling sogn (Falling Kirke), Hads herred, Århus amt; og døde.
- 16. Magda Nielsen blev født den 22 jun. 1891 i Falling sogn (Falling), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 18 okt. 1891 i Falling sogn (Falling Kirke), Hads herred, Århus amt; og døde.
- 17. Holger Nielsen blev født den 23 apr. 1893 i Falling sogn (Falling), Hads herred, Århus amt; døde i 1976 i Tolstrup Sogn (Gedved), Voer Herred, Skanderborg Amt.
- 18. Anders Nielsen blev født den 24 feb. 1895 i Falling sogn (Falling), Hads herred, Århus amt; og døde.
Generation: 3
7. Maren Marie Antonsen (3.Else2, 1.Jens1) blev født den 12 feb. 1887 i Åle sogn (Åle Vestermark, Sporelund), Vrads Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 7 apr. 1887 i Åle Sogn (Åle Kirke), Vrads Herred, Skanderborg Amt; og døde. Familie/Ægtefælle/Partner: Niels Hansen Søndergård. Niels blev født den 23 nov. 1869 i Thyregod Sogn (Dørken), Nørvang Herred, Vejle Amt; og døde. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 19. Robert Søndergård
- 20. Marion Søndergård
8. Anton Antonsen (3.Else2, 1.Jens1) blev født den 6 okt. 1888 i Åle sogn (Åle Vestermark, Sporelund), Vrads Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 18 nov. 1888 i Åle Sogn (Åle Kirke), Vrads Herred, Skanderborg Amt; og døde. Familie/Ægtefælle/Partner: Martha Ukendt. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
9. Gertrud Rasmine Antonsen (3.Else2, 1.Jens1) blev født den 21 feb. 1891 i Åle sogn (Åle Vestermark, Sporelund), Vrads Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 26 mar. 1891 i Åle Sogn (Åle Kirke), Vrads Herred, Skanderborg Amt; og døde. Familie/Ægtefælle/Partner: Emil Jensen. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
10. Jensine Antonsen (3.Else2, 1.Jens1) blev født den 3 okt. 1893 i Åle sogn (Åle Vestermark, Sporelund), Vrads Herred, Skanderborg Amt; blev døbt i dec. 1893 i Åle Sogn (Åle Kirke), Vrads Herred, Skanderborg Amt; og døde. Familie/Ægtefælle/Partner: Niels Jul Andersen. Niels blev født den 15 feb. 1896 i Tamdrup Sogn (Lund Mark), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 31 maj 1896 i Tamdrup Sogn (Tamdrup Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt; og døde. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
11. Aksel Severin Antonsen (3.Else2, 1.Jens1) blev født den 27 maj 1897 i Åle sogn (Åle Vestermark, Sporelund), Vrads Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 11 jul. 1897 i Åle Sogn (Åle Kirke), Vrads Herred, Skanderborg Amt; og døde. Familie/Ægtefælle/Partner: Karen Marie Nielsen. Karen blev født den 9 aug. 1896 i Hornborg Sogn (Kalhave), Nim Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 13 sep. 1896 i Hornborg Sogn (Hornborg Kirke), Nim Herred, Skanderborg Amt; og døde. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
12. Emil Antonsen (3.Else2, 1.Jens1) blev født den 28 jan. 1900 i Åle sogn (Åle Vestermark, Sporelund), Vrads Herred, Skanderborg Amt; blev døbt den 12 apr. 1900 i Åle Sogn (Åle Kirke), Vrads Herred, Skanderborg Amt; døde i 1984. Familie/Ægtefælle/Partner: Johanne Ibsen. Johanne blev født den 7 jul. 1898; og døde. [Gruppeskema] [Familietavle]
13. Hansine Margrethe Nielsen (6.Anders2, 1.Jens1) blev født den 2 jun. 1887 i Falling sogn (Falling), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 24 jul. 1887 i Falling sogn (Falling Kirke), Hads herred, Århus amt; og døde. Hansine blev gift med Jørgen Marius Jørgensen den 9 sep. 1905 i Falling sogn (Falling Kirke), Hads herred, Århus amt. Jørgen blev født den 9 sep. 1880 i Ørting sogn (Ørting Mark), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 14 okt. 1880 i Ørting sogn (Ørting Kirke), Hads herred, Århus amt; og døde. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 32. Ove Charles Jørgensen blev født den 25 apr. 1910 i Ørting sogn (Ørting Østermark), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 3 jul. 1910 i Ørting sogn (Ørting Kirke), Hads herred, Århus amt; døde den 29 jul. 1969.
- 33. Ejnar Jørgensen blev født den 16 sep. 1912 i Ørting sogn (Ørting Østermark), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 22 dec. 1912 i Ørting sogn (Ørting Kirke), Hads herred, Århus amt; døde den 23 nov. 1982.
14. Mariane Elisabeth Nielsen (6.Anders2, 1.Jens1) blev født den 25 okt. 1888 i Falling sogn (Falling), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 9 dec. 1888 i Falling sogn (Falling Kirke), Hads herred, Århus amt; og døde. 15. Jens Nielsen (6.Anders2, 1.Jens1) blev født den 5 mar. 1890 i Falling sogn (Falling), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 18 maj 1890 i Falling sogn (Falling Kirke), Hads herred, Århus amt; og døde. Familie/Ægtefælle/Partner: Anna Agnete Schmidt Nielsen. Anna blev født den 15 aug. 1893 i Knebel sogn (Knebel), Mols herred, Randers amt; og døde. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 34. Svend Peter Knøvl Nielsen blev født den 28 okt. 1917 i Rolsø sogn (Vrinners), Mols herred, Randers amt; og døde.
- 35. Nulevende
- 36. Nulevende
- 37. Nulevende
- 38. Nulevende
16. Magda Nielsen (6.Anders2, 1.Jens1) blev født den 22 jun. 1891 i Falling sogn (Falling), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 18 okt. 1891 i Falling sogn (Falling Kirke), Hads herred, Århus amt; og døde. 17. Holger Nielsen (6.Anders2, 1.Jens1) blev født den 23 apr. 1893 i Falling sogn (Falling), Hads herred, Århus amt; døde i 1976 i Tolstrup Sogn (Gedved), Voer Herred, Skanderborg Amt. Familie/Ægtefælle/Partner: Olga Bjerregård. Olga blev født den 17 apr. 1894 i Gangsted Sogn (Gangsted), Voer Herred, Skanderborg Amt; og døde. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
18. Anders Nielsen (6.Anders2, 1.Jens1) blev født den 24 feb. 1895 i Falling sogn (Falling), Hads herred, Århus amt; og døde. Familie/Ægtefælle/Partner: Anna NN. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 42. Laura Nielsen blev født i Minneapolis, Minnesota, USA.
- 43. Margrethe Nielsen blev født i Minneapolis, Minnesota, USA.
Generation: 4
19. Robert Søndergård (7.Maren3, 3.Else2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Ukendt. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 44. Robert Søndergård
- 45. Ronald Søndergård
20. Marion Søndergård (7.Maren3, 3.Else2, 1.Jens1) 21. Nulevende (8.Anton3, 3.Else2, 1.Jens1) 22. Nulevende (8.Anton3, 3.Else2, 1.Jens1) 23. Nulevende (9.Gertrud3, 3.Else2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
24. Nulevende (9.Gertrud3, 3.Else2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 48. Ove Jensen blev født den 9 jul. 1943 i Darum sogn (Darum), Gørding herred, Ribe amt; døde i 1970.
- 49. Nulevende
- 50. Nulevende
25. Nulevende (10.Jensine3, 3.Else2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
26. Nulevende (10.Jensine3, 3.Else2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
27. Nulevende (11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
28. Nulevende (11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) 29. Nulevende (11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) 30. Nulevende (11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
31. Nulevende (11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
32. Ove Charles Jørgensen (13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) blev født den 25 apr. 1910 i Ørting sogn (Ørting Østermark), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 3 jul. 1910 i Ørting sogn (Ørting Kirke), Hads herred, Århus amt; døde den 29 jul. 1969. Familie/Ægtefælle/Partner: Karen Marie Laursen. Karen blev født den 21 dec. 1914 i Gosmer sogn (Fensten), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 21 mar. 1915 i Gosmer sogn (Gosmer Kirke), Hads herred, Århus amt; og døde. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
33. Ejnar Jørgensen (13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) blev født den 16 sep. 1912 i Ørting sogn (Ørting Østermark), Hads herred, Århus amt; blev døbt den 22 dec. 1912 i Ørting sogn (Ørting Kirke), Hads herred, Århus amt; døde den 23 nov. 1982. Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 68. Nulevende
- 69. Nulevende
- 70. Hanne Jørgensen blev født den 31 aug. 1950 i Ørting sogn (Ørting Mark), Hads herred, Århus amt; døde den 19 feb. 1983 i Ørting sogn (Ørting), Hads herred, Århus amt.
34. Svend Peter Knøvl Nielsen (15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) blev født den 28 okt. 1917 i Rolsø sogn (Vrinners), Mols herred, Randers amt; og døde. 35. Nulevende (15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) 36. Nulevende (15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 71. Nulevende
37. Nulevende (15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
38. Nulevende (15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
39. Nulevende (17.Holger3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
40. Nulevende (17.Holger3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
41. Nulevende (17.Holger3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
42. Laura Nielsen (18.Anders3, 6.Anders2, 1.Jens1) blev født i Minneapolis, Minnesota, USA. Familie/Ægtefælle/Partner: J. R. Rickheim. [Gruppeskema] [Familietavle]
43. Margrethe Nielsen (18.Anders3, 6.Anders2, 1.Jens1) blev født i Minneapolis, Minnesota, USA. Familie/Ægtefælle/Partner: Ukendt Bergquist. [Gruppeskema] [Familietavle]
Generation: 5
44. Robert Søndergård (19.Robert4, 7.Maren3, 3.Else2, 1.Jens1) 45. Ronald Søndergård (19.Robert4, 7.Maren3, 3.Else2, 1.Jens1) 46. Nulevende (23.Nulevende4, 9.Gertrud3, 3.Else2, 1.Jens1) 47. Nulevende (23.Nulevende4, 9.Gertrud3, 3.Else2, 1.Jens1) 48. Ove Jensen (24.Nulevende4, 9.Gertrud3, 3.Else2, 1.Jens1) blev født den 9 jul. 1943 i Darum sogn (Darum), Gørding herred, Ribe amt; døde i 1970. 49. Nulevende (24.Nulevende4, 9.Gertrud3, 3.Else2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
50. Nulevende (24.Nulevende4, 9.Gertrud3, 3.Else2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
51. Nulevende (25.Nulevende4, 10.Jensine3, 3.Else2, 1.Jens1) Nulevende blev gift med Nulevende [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 91. Nulevende
52. Nulevende (25.Nulevende4, 10.Jensine3, 3.Else2, 1.Jens1) Nulevende blev gift med Nulevende [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 92. Nulevende
53. Nulevende (26.Nulevende4, 10.Jensine3, 3.Else2, 1.Jens1) 54. Nulevende (26.Nulevende4, 10.Jensine3, 3.Else2, 1.Jens1) 55. Nulevende (27.Nulevende4, 11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) 56. Nulevende (27.Nulevende4, 11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) 57. Nulevende (27.Nulevende4, 11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) 58. Nulevende (27.Nulevende4, 11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) 59. Nulevende (27.Nulevende4, 11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) 60. Nulevende (30.Nulevende4, 11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) 61. Nulevende (30.Nulevende4, 11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) 62. Nulevende (31.Nulevende4, 11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) 63. Nulevende (31.Nulevende4, 11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) 64. Nulevende (31.Nulevende4, 11.Aksel3, 3.Else2, 1.Jens1) 65. Nulevende (32.Ove4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
66. Nulevende (32.Ove4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
67. Nulevende (32.Ove4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 97. Nulevende
68. Nulevende (33.Ejnar4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 98. Nulevende
69. Nulevende (33.Ejnar4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
70. Hanne Jørgensen (33.Ejnar4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) blev født den 31 aug. 1950 i Ørting sogn (Ørting Mark), Hads herred, Århus amt; døde den 19 feb. 1983 i Ørting sogn (Ørting), Hads herred, Århus amt. Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 102. Nulevende
71. Nulevende (36.Nulevende4, 15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
72. Nulevende (37.Nulevende4, 15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
73. Nulevende (37.Nulevende4, 15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) 74. Nulevende (38.Nulevende4, 15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
75. Nulevende (38.Nulevende4, 15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
76. Nulevende (39.Nulevende4, 17.Holger3, 6.Anders2, 1.Jens1) Familie/Ægtefælle/Partner: Nulevende. [Gruppeskema] [Familietavle]
Børn:
- 109. Nulevende
77. Nulevende (39.Nulevende4, 17.Holger3, 6.Anders2, 1.Jens1) 78. Nulevende (40.Nulevende4, 17.Holger3, 6.Anders2, 1.Jens1) 79. Nulevende (40.Nulevende4, 17.Holger3, 6.Anders2, 1.Jens1) 80. Nulevende (40.Nulevende4, 17.Holger3, 6.Anders2, 1.Jens1) 81. Nulevende (41.Nulevende4, 17.Holger3, 6.Anders2, 1.Jens1) 82. Nulevende (41.Nulevende4, 17.Holger3, 6.Anders2, 1.Jens1) 83. Nulevende (41.Nulevende4, 17.Holger3, 6.Anders2, 1.Jens1)
Generation: 6
84. Nulevende (49.Nulevende5, 24.Nulevende4, 9.Gertrud3, 3.Else2, 1.Jens1) 85. Nulevende (49.Nulevende5, 24.Nulevende4, 9.Gertrud3, 3.Else2, 1.Jens1) 86. Nulevende (49.Nulevende5, 24.Nulevende4, 9.Gertrud3, 3.Else2, 1.Jens1) 87. Nulevende (50.Nulevende5, 24.Nulevende4, 9.Gertrud3, 3.Else2, 1.Jens1) 88. Nulevende (50.Nulevende5, 24.Nulevende4, 9.Gertrud3, 3.Else2, 1.Jens1) 89. Nulevende (51.Nulevende5, 25.Nulevende4, 10.Jensine3, 3.Else2, 1.Jens1) 90. Nulevende (51.Nulevende5, 25.Nulevende4, 10.Jensine3, 3.Else2, 1.Jens1) 91. Nulevende (51.Nulevende5, 25.Nulevende4, 10.Jensine3, 3.Else2, 1.Jens1) 92. Nulevende (52.Nulevende5, 25.Nulevende4, 10.Jensine3, 3.Else2, 1.Jens1) 93. Nulevende (65.Nulevende5, 32.Ove4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) Nulevende blev gift med Nulevende [Gruppeskema] [Familietavle]
94. Nulevende (65.Nulevende5, 32.Ove4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) 95. Nulevende (65.Nulevende5, 32.Ove4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) 96. Preben Dahl Jørgensen (66.Nulevende5, 32.Ove4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) 97. Nulevende (67.Nulevende5, 32.Ove4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) 98. Nulevende (68.Nulevende5, 33.Ejnar4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) 99. Nulevende (69.Nulevende5, 33.Ejnar4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) 100. Nulevende (69.Nulevende5, 33.Ejnar4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) 101. Nulevende (69.Nulevende5, 33.Ejnar4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) 102. Nulevende (70.Hanne5, 33.Ejnar4, 13.Hansine3, 6.Anders2, 1.Jens1) 103. Nulevende (71.Nulevende5, 36.Nulevende4, 15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) 104. Nulevende (71.Nulevende5, 36.Nulevende4, 15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) 105. Nulevende (74.Nulevende5, 38.Nulevende4, 15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) 106. Nulevende (74.Nulevende5, 38.Nulevende4, 15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) 107. Nulevende (75.Nulevende5, 38.Nulevende4, 15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) 108. Nulevende (75.Nulevende5, 38.Nulevende4, 15.Jens3, 6.Anders2, 1.Jens1) 109. Nulevende (76.Nulevende5, 39.Nulevende4, 17.Holger3, 6.Anders2, 1.Jens1)